Key Account Manger – biznesowy concierge stomatologa

-W Alpha Bio Polska staramy się zawsze być blisko naszych lekarzy. Staramy się budować osobiste relacje – mówi Marlena Oleś, Zastępca Dyrektor Zarządzającej w Alpha Bio Polska – Key Account Mangerowie pełnią rolę pierwszych osób, do których można zwrócić się z wszelkimi potrzebami czy problemami. Ich celem jest wspieranie lekarza w rozwoju jego praktyki.

To prawdziwi ambasadorzy Alpha Bio Polska, dla których nie ma zadania niemożliwego 
do zrealizowania. Dzięki wyjątkowej kombinacji różnych kompetencji w ramach zespołu, 
na każdą wątpliwość czy trudność zgłoszoną przez lekarza proponowane lub projektowane są pragmatyczne rozwiązania umożliwiające pracę.

Na co dzień widać jedynie część pracy wykonywanej przez Key Account Managerów, w tym m.in.:

Doradztwo w wyborze odpowiednich rozwiązań

Każdy z konsultantów wie, jak wygląda codzienna praca gabinetu, praca z pacjentem, dzięki wieloletnim obserwacjom i współpracy ze stomatologami. Dlatego potrafią skutecznie doradzić rozwiązania z szerokiej i różnorodnej gamy produktów Alpha Bio z punktu widzenia unikalnych potrzeb danego gabinetu – a także jak skutecznie rozwijać zakres oferowanych świadczeń.

Zdalni asystenci

Dzięki bazie swoich licznych doświadczeń, konsultanci Alpha Bio Polska zapewniają realne wsparcie 
dla początkujących implantoprotetyków – każdy lekarz pamięta uczucia towarzyszące pierwszym wykonywanym zabiegom. Wiedza Key Account Managerów zawsze jest na wyciągnięcie ręki lekarzy, którzy mają wątpliwości co do sposobu zastosowania rozwiązań Alpha Bio – niezależenie od pory, zawsze są w pełnej gotowości by udzielić fachowej porady.

Wsparcie w rozwoju biznesu

Wspólny rozwój – to filozofia pracy podzielana przez każdego pracownika Alpha Bio Polska. 
Tak jak dzięki feedbackowi lekarzy konsultanci mogą doskonalić swój warsztat, tak w drugą stronę KAM dzielą się wiedzą dot. rozwoju biznesu. Każdy przedsiębiorca, także stomatolog, potrzebuje czasem wsparcia. Jako praktyk biznesu, Key Account Manager chętnie podpowie możliwe rozwiązania czy przedstawi studium przypadku ze świata biznesu, które może zainspirować lekarza do opracowania własnego sposobu na realizację własnych pomysłów.

Konsultanci krajowi Alpha Bio Polska

W niektórych sytuacjach jedynie drugi lekarz jest w stanie zrozumieć dany problem i zaoferować ścieżkę do jego rozwiązania. Dlatego Alpha Bio Polska zaprosiła do współpracy elitarne grono specjalistów w dziedzinie stomatologii, chirurgii stomatologicznej i implantoprotetyki. Konsultanci krajowi marki tworzą fundament skutecznej instytucji doradczej, z której może skorzystać każdy lekarz pracujący z systemem marki Alpha Bio.

Ponadto, to samo grono specjalistów, w oparciu o swoje doświadczenie kliniczne, bierze czynny udział w procesie testowania oraz udoskonalania nowych produktów marki. Równocześnie rozwijają programy szkoleń oraz warsztatów, w ramach których stomatolodzy poszerzać wiedzę i doświadczenie w dziedzinie implantoprotetyki – także pod ich okiem . Ofertę szkoleniową Alpha Bio Polska można podzielić na:

  • Szkolenia Wprowadzające, podczas których konsultanci Alpha Bio Polska prezentują możliwości i rozwiązania systemu implantologicznego Alpha Bio;
  • Szkolenia Zaawansowane – Dla doświadczonych lekarzy i techników, pozwalające na podniesienie kwalifikacji w zakresie skomplikowanych metod wykonywania zabiegów implantologicznych oraz chirurgii sterowanej, a także odbudów implantoprotetycznych (korony, mosty, jedno, wielopunktowe)

Konsultanci krajowi są dostępni pod telefonem dla każdego lekarza, który miałby wątpliwości związane z prowadzonymi przypadkami klinicznymi.

Jedyna w swoim rodzaju logistyka

Alpha Bio Polska oferuje swoim lekarzom wyjątkowe rozwiązanie jakim jest magazyn zewnętrzny. Na czym to polega? Lekarz może otrzymać produkty w określonej ilości, rozmiarze i na określony czas.

- Takie rozwiązanie zapewnia lekarzowi dużą elastyczność w procesie leczenia – mówi Marlena Oleś, Zastępca Dyrektor Zarządzającej w Alpha Bio Polska – W trakcie zabiegu możliwe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru i rodzaju implantu lub zmiana w momencie, kiedy okaże się to koniecznie. Jest to duży komfort zarówno dla specjalisty, jak i pacjenta.

Gwarancja

Kolejnym elementem systemu wsparcia dla partnerów Alpha Bio Polska jest wieczysta gwarancja udzielana dla wszystkich rodzajów implantów z oferty. W przypadku uszkodzenia czy wady fabrycznej, możliwa jest reklamacja. Jednocześnie warto podkreślić, że wyniki badań klinicznych potwierdzają, że prawidłowo wszczepione implanty Alpha Bio Tec zapewniają sukces kliniczny na poziomie 99,6%. Ponadto wszystkie produkty poddawane są rygorystycznej kontroli jakości przez zespoły badawcze.

Podsumowanie

Bycie blisko partnerów, wspieranie lekarzy, którzy codziennie pomagają swoim pacjentom – jest fundamentem działania Alpha Bio Polska. Wszystkie wspomniane działania i programy mają na celu zapewnienie najwyższego komfortu pracy specjaliście oraz budowę relacji opartej na wzajemnym zaufaniu. Jednocześnie Alpha Bio Polska cały czas poszukuje sposobów, by jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby lekarzy. Jedną z takich innowacji, która zostanie udostępniona już niebawem, jest Alpha Bio’s Product Checker. To narzędzie online, oparte o zaawansowane algorytmy i bazę danych tysięcy przypadków klinicznych z całego świata, które dzięki analityce danych będzie w stanie skutecznie podpowiadać lekarzom jaki implant i zestaw narzędzi sprawdzi się najlepiej u prowadzonego pacjenta.