W gabinecie Novodent Prywatny Ośrodek Stomatologii uzyskiwana jest bogatopłytkowa fibryna (PRF) z krwi własnej Pacjenta. Przyśpiesza ona gojenie, proces kostnienia i odbudowy. Prezentowany przypadek to zastosowanie PRF-u podczas implantacji natychmiastowej z natychmiastowym obciążeniem.

Szczegóły:

W pierwszym etapie zabiegu pobrano i odwirowano krew żylną w celu uzyskania bogatopłytkowe fibryny (PRF)

Szczegóły:

Na podstawie wykonanej diagnostyki zakwalifikowano zęba 21 do ekstrakcji. Podjęto decyzję o usunięciu zęba oraz na tej samej wizycie o wykonaniu zabiegu natychmiastowej implantacji z natychmiastowym obciążeniem.

Szczegóły:

W kolejnym etapie wszczepiono implant NeO Alpha-Bio Tec. Dental Implants- Global i uzupełniono szczelinę implant/zębodół preparatem PRF.

Szczegóły:

Następnie dopasowano filar tymczasowy PEEK i wykonano koronę tymczasową na podstawie kształtu zęba pacjenta i przygotowanego wcześniej szablonu z materiału szybkopolimeryzującego.

Szczegóły:

Dzięki możliwości przeprowadzenia takiego zabiegu, Pacjent mógł wyjść zaopatrzony w koronę tymczasową, zamontowaną bezpośrednio do wszczepionego implantu. Dodatkowo, zastosowanie PRF-u przyspieszyło w późniejszym okresie proces gojenia tkanek.